Отборът на Монако се наложи над ПСЖ с 3:2 в изключителен сблъсък от 11-ия кръг на френската Лига 1. И двете попадения за парижани бяха дело на Килиан Мбапе. През втората част два гола на Кевин Фоланд възстановиха равенството, а в самия край Сеск Фабрегас донесе първата победа на своя тим над ПСЖ от 4 години насам.

Домакините не стартираха достатъчно концентрирано и още в третата минута предоставиха възможност на Мойс Кийн да открие резултата, но добрата намеса на италианския страж на "монегаските" опази нулевото равенство.

След 10 минути игра Кевин Фоланд отправи мощен изстрел от свободен удар, който завърши право в ръцете на Кейлор Навас.

Гостите откриха в 26-ата минута чрез страхотен гол на Килин Мбапе. "Монегаските" допуснаха детинска грешка в защита, а Анхел Ди Мария не пропусна да се възползва от нея и подаде на френския талант, който с безпощаден удар разпечата вратата на Маноне с осмото си попадение от началото на сезона.

Минути по-късно се разигра абсолютно същата ситуация, но този път подаването на Мбапе към Мойс не мина и не доведе до второ попадение за неговия тим.

След половин час игра Левин Курзава "върна услугата" и за малко да стане грешник за своя отбор, но ударът на Вилем Жобьолс мина над вратата на ПСЖ.

В 36-ата минута Рафиня повали съперник на тревата и не остави избор на Клемон Тюрпан, който даде сигнал за дузпа. Точен от бялата точка бе Килиан Мбапе, който с неспасяем удар удвои аванса на своя тим.

До края на първата част парижани изпратиха топката във вратата на Монако още два пъти, но и двете попадения бяха отменени. Първо Мойс Кийн се възползва от нова катастрофална крешка в защитата на домакините, а малко след това Килиан Мбапе отбеляза за трети път, но радостта и на двамата бе прекъсната заради засада.

bgnes
23 снимки

"Монегаските" влязоха напълно преобразени през втората част и малко след подновяването на играта върнаха едно попадение чрез Кевин Фоланд. Германецът достигна до подаване в наказателното поле и с мощен удар препарира Навас.

В 66-ата минута влезлият като резерва Сеск Фабрегас изпрати страхотен пас към Фоланд, който хладнокръвно заби втори гол във вратата на костариканеца.

В 75-ата минута Монако не успя да се възползва от неорганизираната защита на ПСЖ и ударът на Фоланд премина над напречната греда, а десет минути преди края на срещата Пабло Сарабия стреля от средно разстояние, но Маноне опази мрежата си от ново попадение.

В 84-ата минута Абду Диало извърши нарушение срещу Фоланд, а съдията моментално отсъди дузпа за Монако. След преглед на ситуацията с ВАР реферът показа червен картон на Диало и гостите бяха принудени да доиграят срещата с човек по-малко. На бялата точка застана Фабрегас, който с безпощаден удар оформи обрата за "монегаските".

Така Монако завоюва трета поредна победа в първенството и излезе на второ място в класирането с актив от 20 точки. ПСЖ, от своя страна, все пак остана лидер с 24 пункта.

Монако - ПСЖ  КР 3:2
0:1 Килиан Мбапе 26'
0:2 Килиан Мбапе (д.) 36'
1:2 Кевин Фоланд 52'