Националният отбор на Бразилия победи с 2:0 Катар в приятелска среща, играна тази нощ. Голямата звезда на Селесао Неймар получи контузия по време на проверката.

Нападателят на Пари Сен Жермен беше заменен в 21-ата минута на двубоя от Евертон Суарес. Травмата е засегнала десния глезен на футболиста, но все още не се знае колко сериозно е положението му.

След смяната, Неймар се разплака на резервната скамейка и не успя да стигне до съблекалните без чужда помощ, той бе подпомаган от двама души от щаба на Бразилия.

Заради травмата, участието на нападателя на турнира Копа Америка от 15 юни до 7 юли е под въпрос.

Двете попадения в мрежата на Катар паднаха преди почивката и бяха дело на Ричарлисон (16’) и Габриел Жезус (24’). Освен с попадение, футболистът на Евертън се отчете и с асистенция.