Пари Сен Жермен допусна първа грешка в първенството, след като завърши 0:0 при гостуването на Монпелие от седмия кръг на Лига 1. Парижани срещнаха много сериозна съпротива от своя съперник, който се представи изключително стабилно в дефанзивен план. На стадион „Мосон“ си пролича отсъствието на голямата звезда на ПСЖ Неймар, който получи почивка преди предстоящия мач от Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен.

През първото полувреме положенията пред двамата вратари липсваха.

Пари Сен Жермен изглеждаше по съвсем различен начин през втората част. Още в 46-та минута пред Килиан Мбапе се откри много добра възможност и той шутира, но Лекомт спаси.

Мбапе стреля опасно с глава в 59-та минута, но ударът му премина над напречната греда.

Килиан Мбапе се озова на отлична ситуация в 64-та минута, но ударът му в последния момент бе блокиран от футболист на Монпелие.

Футболистите на Пари Сен Жермен имаха претенции за дузпа в 80-та минута за нарушение на Педро Мендеш срещу Единсон Кавани, но съдията подмина ситуацията.

В добавеното време на срещата пред Кавани се откри възможност да донесе победата на ПСЖ, но нападателят не успя да нанесе завършващ удар.

Пари Сен Жермен е лидер с 19 точки, докато Монпелие е на дванадесето място с 8 точки.