Отборът на Пари Сен Жермен не успя да победи като домакин тима на Ница и двата тима завършиха двубоя си от 16-ия кръг на френската Лига 1 при резултат 0:0.

Преди началото на мача звездата на домакините Лионел Меси показа пред феновете седмата си „Златна топка“, която спечели в понеделник.

Домакините доминираха през целия двубой и отправиха над 20 удара, но голяма част от тях бяха неточни. Вратарят на гостите Валтер Бенитес също имаше няколко важни намеси след удари на Килиан Мбапе, Анхел ди Мария и Нуно Мендеш, а веднъж топката навести и гредата на Ница след опасен изстрел на Мбапе.

Гостите обаче също имаха няколко интересни положения пред Джанлуиджи Донарума, който също трябваше да прави важно спасяване след Анди Делор с глава, а Каспер Долберг нямаше късмет в 59-ата минута, когато негов изстрел с глава също се отби от гредата.

След всичко това обаче срещата завърши без попадения. По този начин бе спряна серията от 4 поредни победи в първенството на парижани, но те обаче продължават да водят убедително в класирането с 41 точки, като са с 12 пред втория Олимпик Марсилия, който спечели гостуването си на Нант с 1:0 по същото време. Ница пък остава на 4-ото място с 27 точки. В следващия кръг ПСЖ гостува на Ланс, докато Ница приема Страсбург.