ПСЖ се класира за 1/8-финалите за Купата на Франция, надделявайки над Ван с 4:0. С Хеттрик за парижани се отличи Килиан Мбапе, който реализира три попадения в рамките на 18 минути.

Гостите откриха резултата в 29-ата минута, когато Нуно Мендеш центрира от ъглов удар в наказателното поле, а Пресенел Кимпембе с глава реализира.

През втората част Килиан Мбапе бе изведен сам срещу Клеман Петрел, след което го преодоля и вкара второ попадение за тима си.

В 71-ата минута френският национал направи резултата класически, възползвайки се от асистенция на Шави Симонс.

Пет минути по-късно Килиан Мбапе оформи своя хеттрик, след като успя да засече точно в мрежата след подаване на Ерик Дина.

Това бе и последното попадение в мача, като с победата ПСЖ се класира за 1/8-финалите за Купата на Франция.