Пари Сен Жермен спечели с 3:1 гостуването на Метц от 34-ия кръг на Лига 1. Звездата на тима Килиан Мбапе отбеляза два гола, но притесни сериозно парижани, след като малко преди края се контузи и напусна.

ПСЖ Метц

източник: sofascore.com

Още в 4-ата минута Андер Ерера изведе Мбапе на отлична позиция и той с лекота откри резултата. Фабиан Сентонзе обаче изравни в 46-ата минута, засичайки с глава  центриране на Фарид Булая. Отново Мбапе бе в прегръдките на своите сътборници, след ново попадение в 59-ата минута. Той се разписа с помощта и на рикошет в  противников защитник. Минута преди края резервата Мауро Икарди оформи крайния резултат от дузпа.

Победата изкачи ПСЖ на връха със 72 точки преди мача между досегашния лидер Лил и четвъртия Лион. Метц пък е десети с 43 спечелени пункта.

По-рано през деня Брест спечели с 2:1 като гост на Сент Етиен. Два гола вкара Гаетан Шарбоние (66, 79), за домакините се разписа Уахби Хазри (11).