В отложен мач от 28-ия кръг на Лига 1 Нант победи Пари Сен Жермен с 3:2 и така очакваните празненства за титла на парижани отново бяха отложени.След този успех "канарчетата" заемат 14-ото място в класирането с актив от 37 точки, а Пари Сен Жермен е на първата позиция с 81.

Тимът на Томас Тухел се нуждаеше от победа, за да си гарантира титлата, но допусна втора поредна загуба след разгромното 1:5 от Лил преди три дни.

Заради критични коментари от Килиан Мбапе след мача с Лил треньорът Томас Тухел остави извън групата голямата си звезда и без него парижани регистрираха нова загуба и не успяха да си гарантират титлата.

Дани Алвеш се разписа в 19-ата минута на двубоя, за да изведе момчетата на Тухел напред в резултата, а Диего Карлос изравни в 22-ата минута.

Нант взе преднина с 2:1 в края на първото полувреме, а в 52-ата минута автогол на Алвеш направи преднината на домакините два гола. В 58-ата минута Нант пропусна чудесна възможност да реализира ново попадение.

В 89-ата минута при професионалния си дебют за парижани Метехан Гючлю оформи крайния резултат.