Единсон Кавани пропусна дузпа в края, а Пари Сен Жермен стигна само до 1:1 срещу гостуващия Ница в 35-ия кръг на френското футболно първенство. Така столичани записаха нов неубедителен резултат, след като вече си осигуриха шампионската титла.

Възпитаниците на Томас Тухел имат само един успех в последните си пет мача, а с 85 точки имат аванс от 17 точки пред втория Лил.

Домакините имаха игрово превъзходство, но секунди след почивката Данте с дълъг пас изведе Игнатиъс Ганаго зад гърба на защитата на съперника в ляво в пеналта и камерунският нападател с мощен удар преодоля Алфонс Ареола.

Десетина минута по-късно Алан Сен-Максемен нацели гредата за Ница, а след час игра ПСЖ изравни. Неймар вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Патрик Бюрне срещу Анхел Ди Мария в наказателното поле.

В последната минута домакините получиха втора дузпа след фаул на Данте срещу Неймар в пеналта, но Кавани не успя да преодолее Валтер Бенитес от бялата точка./БТА