Пари Сен Жермен унищожи последния във френската Лига 1 Гинган и взе сладък реванш за елиминирането си в Купата на лигата. Момчетата на Томас Тухел попиляха съперника с 9:0 на "Парк де Пренс" в среща от 22-ия кръг на шампионата.

По три гола за парижани вкараха Единсон Кавани и Килиан Мбапе, два добави Неймар, а с един се отчете Тома Мюние. Така домакините взеха реванш за загубата с 1:2 преди две седмици в 1/4-финалите в турнира за Купата.

След тази победа ПСЖ продължава да е убедителен лидер с 53 точки, на 14 пред втория Лил (40 т.).

ПСЖ откри чрез Неймар в 11-ата минута, който получи хубав пас от Дани Алвеш зад гърба на защитата. До почивката Килиан Мбащпе се разписа на два пъти (37', 45') след асистенции на Неймар и Кавани.

През втората част ПСЖ вкара още шест гола. Кавани се разписа на три пъти (59, 66', 75') малко след паузата, а Неймар добави един след нова силна комбинация в предни позиции. Мбапе оформи хеттрик си 10 минути преди края на срещата, 80-aта минута Крайното 9:0 оформи крилото Тома Мюние в 83 минута, след разбъркване в наказателното поле и шут от близка дистанция.

Този успех изравнява най-големия на ПСЖ - 9:0 над Троа през 2016-а. Победата обаче е най-голямата домакинска, надминавайки тази с 8:0 над Дижон преди година.

Пари Сен Жермен - Гинган 9:0

1:0 Неймар 11'

2:0 Килиан Мбапе 37'

3:0 Килиан Мбапе 45'

4:0 Единсон Кавани 59'

5:0 Единсон Кавани 66'

6:0 Неймар 68'

7:0 Единсон Кавани 75'