Елитният Пари Сен Жермен изпита затруднения, но преодоля 1/8-финалите в турнира за Купата на Лигата на Франция, като надигра Орлеан с 2:1 като гост. Кавани и Диаби бяха точни за шампионите от Париж, но домакините не се предадоха и бяха стигнали до равенство като точен беше Лопи.

През първата част на двубоя домакините създадоха няколко доста изгодни положения пред вратата на Ареола Орлеан не успя да се разпише. При една отлична атака Ди Мария изведе добре Кавани, който съумя да прехвърли с елегантен удар вратаря Рено.

През втората част домакините стигнаха до изравняването като Лопи матира Буфон, който се появи на почивката. Срещата вървеше към равенство, но в 81-ата минута Диаби се възползва от пас на Дракслер и донесе успеха на ПСЖ, който вече е на 1/4-финалите на турнира.