ПСЖ завърши 1:1 в гостуването на Страсбург от 37-ия кръг на Лига 1. Точката беше достатъчна на парижани да си осигурят нова шампионска титла на Франция кръг преди края, а домакините се спасиха от изппадане. Лионел Меси откри резултата в 59-ата минута, Кевин Гамейро изравни в 79-ата минута.

Очаквано гостите започнаха по-активно, но трудно стигаха до вратата на Страсбург. Едва в 10-ата минута Лео Меси пусна чудесен пас към Мбапе, но френският национал не успя да преодолее Матц Селс. Пет минути по-късно Морган Сансон пробва да изненада Донарума, който обаче внимаваше и улови. На далеч по-голямо изпитание бе поставен стражът на ПСЖ в 22-ата минута, когато трябваше да избива удар под гредата на Хабиб Диало. Колегата му на отсрещната врата пък блесна с отлично спасяване в 29-ата минута. Ренато Санчес бе забравен около точката на дузпата при центриране на Меси от корнер и шутира от въздуха, но белгиецът плонжира и изби.

В 34-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Бичиабу, но дори и след разглеждане с ВАР съдиите не посочиха бялата точка. Четири минути по-късно мощен шут на Диало срещна гредата на вратата на ПСЖ. Три минути преди почивката Лео Меси пропусна да открие резултата от пряк свободен удар.

Резултатът бе открит в 59-ата минута от Лионел Меси, който получи отлично подаване от Килиан Мбапе и с майсторски удар не остави шансове на Селс - 0:1.

Домакините не се предадоха и 20 минути по-късно стигнаха до изравняване чрез Кевин Гамейро, който стигна до избита от вратаря топка и я прати в мрежата на ПСЖ за 1:1.

Парижани можеха да си върнат аванса в 85-ата минута, когато Меси хвърли страхотен пас към Мпабе, но вратарят на домакините блесна с поредна добра изява. В добавеното време на мача двата отбора почти спряха да играят, явно доволни от равенството.

СТРАСБУРГ - ПСЖ 1:1

Страсбург: 1. Селс, 5. Перен, 29. Дукур, 22. Нямси, 2. Дагба, 27. Сисоко, 8. Сансон, 32. Гилбер, 19. Диара, 17. Белгард, 20. Диало

ПСЖ: 99. Донарума, 31. Бичиабу, 4. Рамос, 15. Данило, 33. Заир-Емери, 17. Витиня, 6. Верати, 18. Санчес, 14. Бернат, 7. Мбапе, 30. Меси