Отборът на Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Франция, след като в четвъртфинален сблъсък победи Ница с 3:1. В следващия етап от надпреварата Килиан Мбапе и компания ще срещнат тима на Рен.

В другия полуфинал се срещат отборите на Олимпик Лион и Валансиен.

Успеха за ПСЖ в сряда вечер осигуриха Килиан Мбапе, Фабиан Руис и Бералдо, които се разписаха за домакините. Почетното попадение за Ница пък бе дело на Гаетан Лаборд.

Мбапе изведе Пари Сен Жермен напред в 14-ата минута, оползотворявайки отлично извеждащо подаване от испанеца Фабиан Руис. Самият Руис също се разписа в 33-ата минута, възползвайки се от чудесен пас на Усман Дембеле и покачи на 2:0 в полза на парижани.Гостите намалиха изоставането си на 1:2 само четири минути по-късно. Гаетан Лаборд бе на точното място в 37-ата минута и реализира за Ница. Крайният резултат бе оформен след час игра, когато бразилецът Бералдо бе точен за 3:1.