Пари Сен Жермен продължава да се бори във Франция сам със себе си и рекордите. В 12-ия кръг парижани надвиха втория във временното класиране тим на Лил, а това бе 12-ата поредна победа за шампионите.

С тази серия те подобриха рекорда на Тотнъм в първенствата на Топ 5 за успешен старт, като постижението на „шпорите” в Англия датираше от вече далечната 1960 година.

Пари Сен Жермен има вече 36 точки и изпреварва с цели 11 втория в подреждането, именно Лил.

Иначе северняците дълго време се държаха на „Парк де Пренс”, удържаха двете нули, но нямаха как да удържат скоростта и точността на Килиан Мбапеи Неймар.  Третият в това трио Единсон Кавани бе на трибуните, с неотшумяла травма, но това не попречи на домакините.

Лил капитулира след извеждащия пас на бразилеца към младия французин, който напредна и от дъгата прати страхотен и техничен шут право в ъгъла за 1:0 в 70-ата минута.

После дойде ред и на Неймар да вкара и това стана в 84-ата минута – 2:0 за ПСЖ.

В третата тобавена минута Лил получи правото да изпълни дузпа, Никола Пепе изпълни точно, но осветен почетен гтол, това нямаше как да донесе нищо друго за гостите – 2:1 за Пари Сен Жермен.