Пари Сен Жермен постигна минимален, но важен успех с 2:1 у дома срещу Ланс в двубой от 35-ия кръг в Лига 1. Шампионите имат актив от 75 точки на първо място след четири поредни победи, но Лил, който изостава с две точки, може да си върне лидерската позиция, ако по-късно тази вечер победи гостуващия Ница.

БТА
22 снимки

Неймар даде аванс в полза на столичани в 33-ата минута, възползвайки се от грешка на Ланс.

В 59-ата минута Неймар асистира за Маркиньос, който се разписа с глава за 2:0.

Само 120 секунди по-късно Игнатиус Ганаго върна един гол в полза на "червено-жълтите".

Анхел ди Мария и Килиан Мбапе останаха резерви за състава на Пари Сен Жермен, докато Марко Верати се включи от пейката през второто полувреме. През следващата седмица парижани гостуват на Манчестър Сити във втори двубой от полуфиналите в Шампионската лига.

Ланс е на пето място в класирането с актив от 56 точки и остава в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.