Футболът във Франция най-накрая се завърна със страхотен спектакъл за Купата на страната! ПСЖ се наложи над Сент Етиен с минималното 1:0 и вдигна трофея на легендарния "Стад дьо Франс". Ключовото попадение падна в 14-ата минута и бе дело на Неймар, който бе във вихъра си. В 30-ата минута обаче Люик Перин влезе грубо в краката на Килиан Мбапе, за което получи директен червен картон, а френският талант напусна терена контузен.

​Още в началото на двубоя си пролича, че футболът е липсвал много на двата отбора. Парижани можеха да поведат в резултата още в първата минута, но Килиан Мбапе се оказа в положение на засада.

Сент Етиен отговори светкавично. Само 4 минути по-късно Роман Амума профука огромен шанс, след като ударът му срещна дясната греда.

Откриващото попадение не закъсня! В 14-ата минута Мбапе отправи удар към вратата на Жеси Мулен, но стражът отрази изстрела му. Топката обаче попадна в Неймар, който нанесе неспасяем удар от близко разстояние и изведе парижани напред в резултата.

Три минути по-късно "зелените" отговориха с удар на Денис Буанга, но Кейлор Навас опази мрежата си.

В 25-ата минута Ди Мария напредна в наказателното поле и нанесе мощен удар към вратата на Жеси Мулен, но стражът го отказа със страхотно спасяване.

Малко по-късно Люик Перин влезе грубо в краката на Мбапе, което предизвика меле между футболистите на двата отбора.

Съдията Амори Делеру реши да прегледа влизането с помощта на ВАР и изгони преждевременно капитана на "зелените", а Мбапе се оттегли контузен, само 2 седмици и половина преди двубоя на ПСЖ в ШЛ.

В края на първата част Мауро Икарди отправи изстрел, но Мулен опази вратата си с прекрасно спасяване с левия крак.

Пет минути след подновяването на играта ПСЖ изпрати топката в мрежата за втори път, но попадението бе отменено заради засада.

В 55-ата минута Неймар отправи великолепен пас към Мичел Бакер, но нидерландецът се размина с топката и не успя да материализира перфектното подаване. Секунди по-късно Ди Мария реши да стреля към целта, но опитът му не успя да застраши вратаря, след като топката беше добре блокирана от един от защитниците.

След 70 минути игра Пабло Сарабия достигна до точен пас на границата на наказателното поле и нанесе силен удар, но Мулин бе добре подготвен и улови топката.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал Мбапе се завърна на патерици и с обездвижен глезен.

Двубоят бе напрегнат до последните секунди, след като играч на Сент Етиен падна на границата на наказателното поле, спънат от Тиаго Силва. Съдията обаче подмина ситуацията и свири за край на мача. Така ПСЖ триумфира в турнира за Купата на Франция за 13-и път в своята история, а още следващия петък шампионите на Франция ще имат възможността да оформят своя требъл в този луд сезон, изправяйки се срещу Лион във финал за Купата на лигата.

ПСЖ – Сент Етиен   КР 1:0
1:0 Неймар 14'

Стартови състави:

ПСЖ: Кейлор Навас, Мичел Бакер, Маркиньос, Тиаго Силва (к), Тило Керер, Идриса Гей, Леандро Паредес, Неймар, Анхел ди Мария, Килиан Мбапе, Мауро Икарди

Треньор: Томас Тухел

Сент Етиен: Жеси Мулен, Тимати Колоджейчак, Лоик Перин (к), Уесли Фофана, Матийо Дебюши, Макон, Ян М'Вила, Махди Камара, Рияд Будебуз, Денис Буанга, Ромен Амума

Треньор: Клод Пюел