Клермон победи ПСЖ с 3:2 на "Парк де Пренс" в мач от последния кръг за сезона във френската Лига 1. Попаденията за парижани бяха дело на Серхио Рамос и Килиан Мбапе от дузпа, а за гостите точни бяха Йоан Гастия, Меди Зефан и Грежон Киай. ПСЖ завърши на пърав позиция сезона с 85 точки, на само една пред втория Ланс, докато Клермон се позиционира 8-и с 59 пункта на сметката си. Тимът на Галтие изигра слаб мач, като проблемите в защита бяха отново много сериозни. След този сблъсък Серхио Рамос и Лионел Меси напускат клуба, като все още не е ясно къде ще продължат кариерите си.

В 5-а минута дойде първата по сериозна ситуация в мача, след като Грежон Киай се стрелна в наказателното поле, за да достигне до центриране, и забове топката в долния ляв ъгъл, оставяйки смаян вратаря. Стигна се до разглеждане на ситуацията с ВАР, което продължи над две минути, но накрая попадението бе отменено поради игра с ръка.

В 16-а минута Серхио Рамос откри резултата, след като връхлетя върху хитър висок пас от Витиня и с лекота преодоле вратаря с глава отблизо - 1:0 за ПСЖ.

Малко след това Алиду Сейду беше прекалено груб с шпагата си, което накара главният арбитър да отсъди дузпа. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но решението бе потвърдено. Килиан Мбапе се нагърби с изпълнението и прати топката неспасяемо в десния ъгъл и покрай Мори Диау - 2:0.

Само три минути по-късно вратарят на ПСЖ допусна грешка и Йоан Гастия, който дебнеше, запази спокойствие и търкули топката в мрежата отблизо, за да намали резултата - 2:1.

В 36-а минута Уорън Заир-Емери игра с ръка в собственото си наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Клермон. Грежон Киай реши да изпълни, но ударът му бе крайно неточен и премина встрани от лявата греда. Голям пропуск за Клермон!

В 42-а минута Лионел Меси опита да застраши вратаря от свободен удар на границата на наказателното поле, но изстрелът профуча на сантиметри над напречната греда. Това бе добро изпълнение. В продължението на първата част Меди Зефан чукна топката при избита топка от Донарума, за да успее да изравни резултата след щастлив рикошет - 2:2.

Второто полувреме започна добре за ПСЖ, а в 59-а минута Лионел Меси получи прецизно подаване като стреля в долния ляв ъгъл. Мори Диау обаче предугади намеренията му и отрази с чудесна реакция. Само три минути по-късно Грежон Киай се стрелна в наказателното поле, за да достигне до центриране, и забоде топкава в долния десен ъгъл - 2:3.

До края на срещата нямаше повече сериозни опасности пред някоя от двете врати, като Клермон успя да подчини ПСЖ на "Парк де Пренс", побеждавайки го с 3:2.

Стартови състави:

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума, 15. Данило Перейра, 4. Серхио Рамос, 31. Ел Шадай Битшиабу, 33. Уорън Заир-Емери, 6. Марко Верати, 17. Витиня, 2. Ашраф Хакими, 44. Уго Екитике, 7. Килиан Мбапе, 30. Лионел Меси

Клермон: 99. Мори Диау, 5. Максимилиано Кофрие, 4. Матеуш Ветеска, 36. Алиду Сейду, 3. Нето Боржеш, 25. Йоан Гастия, 12. Максим Гоналонс, 2. Меди Зефан, 18. Елбасан Рашани, 70. Мухамед Чам, 95. Грежон Киай