Мечтата на феновете на Пари Сен Жермен за четвърта поредна титла във Франция практически се изпари, след като тимът стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Рен в последна среща от 36-ия кръг на Лига 1. По този начи столичани останаха на три точки зад лидера Лил при оставащи едва два кръга до края.

Неймар даде преднина на селекцията на Маурисио Почетино в добавеното време на първото полувреме от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Левин Курзава.

През второто полувреме обаче домакините от Рен осъществиха тежък натиск пред вратата на съперника си и това даде резултат. В 70-ата минута Серу Гираси изравни, засичайки с глава центриране от корнер на Бенжамен Буригу. До края на двубоя изненадващо Рен бе по-активният отбор, а защитникът на гостите Приснел Кимпембе бе изгонен от игра в 87-мата минута, но въпреки това до пълен обрат не се стигна.

В класирането Пари Сен Жермен е втори със 76 точки, докато Рен е седми с 55. Лидер е Лил със 79 точки.