Пари Сен Жермен победи Бордо с 4:3 в двубой от 26-ия кръг на Лига 1. Успехът за парижани не дойде лесно, тъй като в един период от двубоя резултатът беше равен - 2:2.

Гостите откриха резултата в 18-ата минута, но Кавани изравни само 7 минути по-късно. В края на полувремето паднаха нови две попадения по едно във всяка врата. Първо Маркиньос направи 2:1, но Пабло Кастро възстанови равенството.

През втората част с голове на Маркиньос и Мбапе се стигна до 4:2. Гостите не се предадоха и стигнаха до 3-ти гол, което накара домакините да треперят до края, за да измъкнат успеха, след като точен беше Пардо в 83-ата минута на срещата. В 89-ата минута попадение за ПСЖ беше отменено поради засада с помощта на системата ВАР.

В добавеното време на мача червен картон получи Неймар и домакините завършиха двубоя с 10 души.

След този успех ПСЖ вече има 65 точки и уверено е на първото място с преднина от 13 пред втория Марсилия. Бордо е на 12-ото място с 35.