Пари Сен Жермен продължава напред в турнира за Купата на Франция след успех с 2:0 над Страсбург в мач от четвъртия кръг на надпреварата. Томас Тухел не подцени мача и реши да използва по-голяма част от титулярните си футболисти, което помогна на парижани да стигнат до успеха.

Единсон Кавани откри резултата в 4-ата минута, а Анхел Ди Мария оформи крайното 2:0 в 80-ата минута.

Единствената лоша новина за тима е, че суперзвездата Неймар получи травма в глезена и бе заменен принудително през второто полувреме. Тепърва се очаква да стане ясно колко сериозна е травмата. В края на двубоя пък в игра за първи път от над две години се появи Хесе Родригес.

В същото време Сент Етиен се превърна в най-големия отбор, който отпадна на този етап. Това се случи след домакинско поражение със зрелищното 3:6 от гостуващия тим на Дижон. До 52-ата минута гостите вече водеха с 5:1 и решиха изхода на двубоя.