Пари Сен Жермен постигна пищна победа в отложен мач от 17-ия кръг във френската Лига 1, сразявайки Монпелие с 5:1 у дома.

Лейвин Курзава даде тон за парижани с откриващ гол в 13-ата минута, но Флоран Моле смълча „Парк де Пренс” с гол в 31-ата минута. Нов гол за ПСЖ обаче вкара Анхел ди Мария в 45+1-ата минута, за да дръпне отборът му отново напред.

Втората част Кристофър Нкунку даде нов гол в 73-ата минута за домакините, а защитникът Хилтон си отбеляза автогол в 78-ата минута. Килиан Мбапе пък оформи крайния резултат минута по-късно.

Успехът утвърди още повече на първото място на ПСЖ, като вече е с 65 точки актив. Цели 15 пункта пред втория Лил, докато Монпелие остава шести с 38 точки, като е в серия от четири поредни мача без успех.

В идния кръг ПСЖ приема Ним, а Монпелие домакинства на Реймс.