Осемкратният победител в женската Шампионска лига Лион ще спори за трофея този сезон със защитаващия титлата си от миналия сезон Барселона. Снощи френският тим спечели домашния полуфинал с ПСЖ и се класира за финала.

Гостенките от Лион откриха резултата още в 3-ата минута с гол на Селма Бача. Табита Чавинга изравни за ПСЖ преди почивката, а хаитянският талант Мелчи Дюморней донесе победата на Лион с гол 9 минути,  за да оформи общия резултат на 5:3.

24 часа по-рано това стори и Барселона, който се наложи с 2:0 като гост над Челси. Тазгодишният финал ще се играе на стадион Сан Мамес в Билбао на 25-и май.

Лион и Барселона доминират в Шампионска лига през последните 8 години. Френският тим спечели трофея шест пъти, а Барселона - 2. Във финали Лион има две победи над испанките - 4:1 в Будапеща през 2019 година и 3:1 в Торино през 2022-а.