Отборите на Пари Сен Жермен победи с 1:3 Манчестър Юнайтед като гост в ключов сблъсък от група H на тазгодишната групова фаза в Шампионската лига. Попаденията за парижани бяха дело на Неймар и Маркиньос, докато за "червените дяволи" беше точен Маркъс Рашфорд след коварен рикошет, а двубоят се превърна в истинска класика, след като и двата тима се представиха на много високо ниво през 9-те минута на "Олд Трафорд".

16 снимки

Гостите направиха изключително силен старт и още в 6-та минута вече имаха аванс. След страхотна серия от двойни комбинации между Неймар и Килиан Мбапе, французинът нанесе изстрел, който беше блокиран, а от броени метри бразилецът разстреля Давид Де Хеа за 1:0.

Три минути по-късно Алесандро Флоренци опита хубав изстрел от разстояние, но Де Хеа този път беше на ниво и изби. В 21-та минута се стигна до сблъсък между Фред и Леандро Паредес в центъра на терена, при което главният съдия Даниеле Орсато провери чрез ВАР за потенциален червен картон за бразилския халф. Все пак не се стигна до изгонване на Фред и двата тима останаха с по 11 души на терена.

В 32-та минута "червените дяволи" изравниха. Първоначално удар на Антони Марсиал беше избит, а в последствие Маркъс Рашфорд стреля и след получен огромен рикошет в крака на Данило Перейра, резултатът беше изравнен.

В началото на второто полувреме домакините имаха великолепен шанс, за да вземат аванс в резултата. След бърза контраатака и размяна на пасове между Маркъс Рашфорд и Единсон Кавани, топката стигна до краката на Антони Марсиал, но той пропусна от броени метри на полуопразнената врата.

В 57-та минута домакините пропуснаха нов огромен, двоен шанс за второ попадение. След нова страхотна контраатака на момчетата на Оле Гунар Солскяер, Кавани излезе очи в очи с Кейлор Навас, но прехвърлящия му удар уцели горната греда. При добавката отново Марсиал беше на чиста позиция, но отново не реализира златен шанс за своя тим.

В 64-та минута гостите на свой ред получиха добър шанс. След ъглов удар и центриране на Алесандро Флоренци Маркиньос се извиси на задната греда, но ударът му кацна върху горната греда на вратата на Давид Де Хеа. Три минути по-късно резервата Мичел Бакер излезе на стрелкова позиция пред вратата на Де Хеа, но испанецът направи страхотно спасяване.

Само минута по-късно обаче авансът за момчетата на Тухел беше факт. След разбъкване при ъглов удар топката някак стигна до Маркиньос, който от броени метри промуши топката под плонжа на Де Хеа за 2:1. В 70-та минута нещата станаха още по-лоши за домакините, след като Фред си изкара втори жълт, съответно червен картон.

В 80-та минута резервата за Юнайтед Пол Погба беше близо до сензационен гол, след като Пол Погба стреля от над 20 метра от воле, но топката мина на сантиметри над вратата на Кейлор Навас. Минута преди края пък Килиан Мбапе пропусна сам срещу Давид Де Хеа. Само две минути по-късно, все пак, резултатът стана 3:1. След контраатака Неймар получи страхотен пас от Рафиня Алкантара, а бразилецът нямаше как да пропусне на празна врата за крайното 3:1.

Така всичко остава отворено преди последния кръг, след като Манчестър Юнайтед, РБ Лайпциг и ПСЖ имат по 9 точки преди последния кръг на група H.

Манчестър Юнайтед - ПСЖ 1:3

0:1 - Неймар (6)

1:1 - Маркъс Рашфорд (32)

1:2 - Маркиньос (69)

1:3 - Неймар (90+2)

Ето ги и съставите на двата тима:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Телес, Мактоминей, Фред, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал, Кавани

ПСЖ: Навас, Флоренци, Маркиньос, Диало, Кимпембе, Верати, Данило, Паредес, Неймар, Мбапе, Кийн