Отборът на Пари Сен Жермен изтръгна много трудна и важна победа над РБ Лайпциг с минималното 1:0 в мач от група Н на Шампионската лига. Единственото попадение отбеляза Неймар от дузпа в 11-ата минута.

bgnes
26 снимки

Домакините не показаха най-добрата си игра, като германците бяха тези, които владееха повече топката и имаха по-чисите ситуации, но направиха няколко пропуски, а вратарят Кейлор Навас имаше някои решителни намеси. По този начин ПСЖ се изравни по точки с Лайпциг - 6 и ги изпреварва за втората позиция км момента. В следващия кръг възпитаниците на Томас Тухел гостуват на лидера Манчестър Юнайтед, докато тези на Юлиан Нагелсман гостуват на Истанбул Башакшехир.

Отборът на парижани започна по-силно двубоя, като опита да се настани в половината на своя опонент, но без да стигне до някакви сериозни опасности пред вратата на Петер Гулаши.

В 10-ата минута обаче домакините получиха право да изпълнят дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Марсел Забитцер срещу Анхел Ди Мария. С изпълнението се зае Неймар, който бе точен и откри резултата – 1:0.

Минута след попадението обаче гостите имаха шанса да изравнят. Даю Упамекано засече с глава топката след центриране от ъглов удар, но Кейлор Навас показа добър рефлекс и изби. Последва нов корнер, след който Юсуф Поулсен не успя да нанесе добър удар и топката излезе в аут.

В 15-ата минута Килиан Мбапе опита изстрел, но неточно.

Седем минути след това Ди Мария овладя подаване на границата на наказателното поле и пробва удар, който обаче бе спасен от Гулаши.

След половин час игра ПСЖ получи право да изпълни пряк свободен удар малко пред наказателното поле. Ди Мария стреля директно, но топката профуча на сантиметри от лявата греда на Гулаши.

Пари Сен Жермен РБ Лайпциг

източник: Sofascore.com

В 38-ата минута вратарят на ПСЖ Кейлор Навас спаси тима си от изравняването. След добра атака на Лайпциг, преминала през Дани Олмо и Полусен, топката стигна до Амаду Айдара, който стреля силно, но костариканският страж се намеси решително и изби.

В добавеното време на първата част германския тим отново имаха златен шанс да върнат паритета. Дани Олмо направи чудесен пробив отдясно и центрира в наказателното поле, където непокрит бе оставен Емил Форсбрег, но шведът не успя да уцели добре топката и я прати над вратата на Навас.

Три минути след началото на втората част гостите изпуснаха нова възможност за попадение. Топката бе центрирана отдясно в наказателното поле, където Форсберг опита акробатично изпълнение, което обаче премина на сантиметри от лявата греда на Навас.

Малко след това Сабитцер стреля силно от границата на наказателното поле, но в аут.

Малко след час игра в тима на Лайпциг се появиха Вили Орбан и Джъстин Клуйверт, които смениха Норди Мукеле и Дани Олмо. Рафиня Алкантара пък замени Анхел Ди Мария в тима на ПСЖ.

В 66-ата минута Форсберг засече топката с глава след центриране от ъглов удар, но без проблеми за Навас. В 79-ата минута Поулсен засече с глава центриране на Анхелиньо от корнер, но прати топката над напречната греда.

Гостите продължиха да атакуват, но така и не ситганаха до изравнителното попадение.

В 89-ата минута Сабитцер стреля силно, но доста неточно.

В добавеното време на срещата вратарят на "биковете" Гулаши трябваше да прави важно спасяване след топовен изстрел на Рафиня, който можеше да подпечата успеха на ПСЖ.

До края на двубоя нов гол не падна и парижани ликуваха с победата.

FT ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН – РБ ЛАЙПЦИГ 1:0

1:0 Неймар (дузпа) 11'

Стартови състави на двата отбора:

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН (4-3-3): 1. Кейлор Навас - 25. Мичел Бакер, 22. Абду Диало, 5. Маркиньос (к), 24. Алесандро Флоренци - 8. Леандро Паредес, 15. Данило Перейра, 21. Андер Ерера - 10. Неймар, 7. Килиан Мбапе, 11. Анхел Ди Мария

Старши треньор: Томас Тухел

РБ ЛАЙПЦИГ (4-2-3-1)1. Петер Гулаши - 3. Анхелиньо, 5. Даю Упамекано, 6. Ибрахима Конате, 22. Нори Мукиеле - 8. Амаду Айдара, 7.Марлес Забитцер (к) - 10. Емил Форсберг, 25. Дани Олмо, 18. Кристофър Нкунку - 9. Юсуф Полсен

Старши треньор: Юлиан Нагелсман

Главен съдия: Дани Макелие, Нидерландия

Стадион: „Парк де Пренс“, Париж, Франция