ПСЖ разгроми с 5:1 Истанбул ББ в доиграването на скандалния мач с в Шампионска лига. Двубоят бе прекратен вчера при 0:0 заради расистко поведение на четвъртия арбитър Себастиан Колтеску към помощник-треньора на турския тим Пиер Вебо.

Неймар блесна с хеттрик (21, 38, 50), на два пъти се разписа Килиан Мбапе (42-дузпа, 62). Мехмет Топал (57) отбеляза почетното попадение за гостите.

ПСЖ Истанбул ББ

Тази вечер срещата започна от 14-ата минута, когато бе спрян снощният двубой. Само след две минути игра вратарят на ПСЖ Кейлор Навас трябваше да спасява удар на Фредрик Гулбрандсен. Това стресна парижани и те отговориха с шут на Килиан Мбапе в 18-ата минута, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

Три минути по-късно обаче Неймар не сгреши с перфектен удар в горния десен ъгъл за 1:0. Отново бразилецът бе в прегръдките на съотборниците с нов гол в 38-ата минута, когато получи добро подаване от Мбапе.

Секунди след това Мичъл Бакер вкара топката за трети път във вратата на Истанбул ББ, но реферът Дани Макели отмени попадението заради засада след намеса на ВАР.  В 42-ата минута обаче системата за видеоарбитраж помогна на домакините, подсказвайки на съдията да отсъди дузпа. Точен от бялата точка за 3:0 беше Килиан Мбапе.

Пет минути след почивката Неймар оформи своя хеттрик след отличен пас на резервата Анхел Ди Мария. Гостите успяха да върнат едно попадение в 57-ата минута чрез Мехмет Топал, който отклони с тяло удар на Ирфан Кахведжи. ПСЖ си върна аванаса с пети гол в 62-ата минута чрез Килиан Мбапе, а втора асистенция в мача записа Ди Мария.