Пари Сен Жермен и Льо Авър завършиха 3:3 в изключителен мач от 31-ия кръг в Лига 1.

Двубоят започна чудесно за гостите, който в 19-ата минута откриха резултата чрез Кристофър Опери.

Парижани реагираха и десет минути по-късно изравниха с гол на Брадли Баркола.

С оставащи седми минути до почивката Андре Ая получи гениален пас от Лоик Него и заби топката за втори път в режата на Кейлор Навас.

През втората част Килиан Мбапе се почви в игра, но в 61-ата минута падна трети гол за Льо Авър, след като Абдулай Туре изпълни дузпа по безуречен начин.

Двайсетина минути по-късно Хакими вкара за 3:2, а в добавеното време Гонсало Рамош изравни резултата и направи драмата пълна. Времето обаче не стигна за повече и двубоят завърши при реми.

Така Пари Сен Жермен трябва да отложи празненствата и евентуално в следващия кръг да спечели титлата. Льо Авър пък спечели ценна точка в борбата за оцеляване в елита, като вече има 29 точки и заема 15-ото място.

Срещата започна сравнително спокойно и без опасности пред двете врати. Футболистите на Луис Енрике имаха леко териториално надмощие, но гостите започнаха много подредено в защита и трудно се намираха празни пространства.

В 19-ата минута изненадващо Льо Авър откри резултата. Гостите разиграха страхотна многоходова атака, като от единия фланг с няколко паса смениха фронта на нападението. Вляво се включи Кристофър Опери, който с хубав удар не остави шансове на Навас.

Само девет минути по-късно резултатът беше изравнен. Футболистите на Луис Енрике отнеха топката до противниковото наказателно поле. Усман Дембеле изведе Уорън Заир-Емери, който пък пусна успореден пас. На втора греда непокрит остана Брадли Баркола и крилото с едно докосване завърши атаката.

Гостите обаче вкараха втори гол с втория си точен удар в мача. Лоик Него бе изведен с хубаво дълго подаване, а унгарецът пое топката и с елегантен пас с пета намери Андре Аю. Нападателят от своя страна шутира с левия крак и преодоля Кейлор Навас, за да извде своите отново напред в резултата.

До края на първата част не паднаха други голове и Льо Авър се оттегли на почивка с аванс срещу ПСЖ.

През втората част Луис Енрике оментално пусна в игра Килиан Мбапе с цел да се търси пълен обрат в резултата.

И това обаче не помогна, защото след час игра Данило повали Лоик Него в накзателното поле и след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа. Абдулай Туре застана зад топката и залъга Кайлор Навас, за да вкара за трети път топката във вратата му.

В 78-ата минута Гонсало Рамош изведе Ашраф Хакими с перфектен извеждащ пас. Мароканецът погедна към вратата и успя да намали изоставането на своя тим.

Драмата стана пълна в добавеното време, когато Канг-Ин Лий намери Гонсало Рамош, а той с глава изравни резултата.

За повече обаче времето не стигна и срещата завърши при равен резултат.

FT ПСЖ - Льо Авър 3:3

0:1 Кристофър Опери 19'

1:1 Брадли Баркола 29'

1:2 Андре Аю 38'

1:3 Абдулай Туре 61'

2:3 Ашраф Хакими 78'

3:3 Гонсало Рамош 90'+4'

Състави:

ПСЖ: 1. Навас, 2. Хакими, 5. Маркиньос (К), 15. Данило, 25. Бералдо, 17. Витиня, 33. Заир-Емери, 10. Дембеле, 11. Асенсио, 23. Коло Муани, 29. Баркола

Льо Авър: 30. Десмас, 27. Опери, 22. Салмиер, 4. Лорис, 93. Санганте (К), 7. Него, 23. Касимир, 5. Таргалин, 94. Туре, 11. Саби, 28. Аю