Шампионът в Лига 1 ПСЖ разгроми като гост Монпелие с 4:0 в мач от 37-ия кръг от френското първенство. Аржентинската мегазвезда Лео Меси отбеляза две попадения, а с по едно се отличиха Анхел Ди Мария и Килиан Мбапе.

Головото шоу стартира още в 6-ата минута, когато Килиан Мбапе се включи в наказателното поле и подаде към Лео Меси. Аржентинецът нанесе след това неспасяем изстрел в долния ляв ъгъл.

Четири минути по-късно Мбапе принуди Димитри Берто да се намесва решително. В 20-ата минута гостите удвоиха преднината си. Килиан Мбапе изведе отлично Лео Меси, който напредна и останал сам срещу вратаря завърши красиво.

В 26-ата минута ПСЖ направи резултата класически. Анхел Ди Мария овладя отбита топка, след което реализира в десния ъгъл.

Парижа продължиха да доминират и през второто полувреме. След час игра те вкараха и четвърти гол. Килиан Мбапе застана зад топката, за да изпълни дузпа и не сбърка, реализирайки в долния ляв ъгъл.

До края на двубоя не паднаха повече попадения и ПСЖ 83-ата си точка в Лига 1, докато Монпелие остана 13-и с 40 по-малко.